Aktualności

 • MINISTER JAROSŁAW ZIELIŃSKI: „KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA ZOSTANIE WDROŻONA WE WRZEŚNIU WE WSZYSTKICH GARNIZONACH POLICJI”
  2016-08-26

  2065 – tyle zgłoszeń w lipcu odnotowała podlaska Policja w związku z funkcjonowaniem na terenie województwa pilotażowego programu Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Podsumowania dotychczasowej realizacji projektu dokonał w Białymstoku Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i...
  więcej
 • Małopolscy policjanci promują konkurs „Odblaskowa Szkoła” na naradach dla dyrektorów szkół podstawowych
  2016-08-24
  W środę 23 sierpnia br. w kinie Kijów w Krakowie odbyła się narada dyrektorów szkół i placówek oświatowych województwa małopolskiego, organizowana przez Kuratorium Oświaty w Krakowie.
  W spotkaniu uczestniczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie, którzy w swoim wystąpieniu...
  więcej
 • Śmiertelny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 791
  2016-08-22
  Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę  około godziny 21.20 na drodze wojewódzkiej nr 791 pomiędzy Olkuszem a Kluczami. Z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn, samochód osobowy marki Fiat Stilo zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Samochodem kierował 27-letni mieszkaniec Klucz. Pomimo...
  więcej
 • Rodaki. Potrącono rowerzystkę
  2016-08-22
  W piątek (19.08. br.) około godziny 14 na drodze wojewódzkiej nr 791 w Ryczówku potrącono rowerzystkę.
  Jak wstępnie ustalili policjanci, 67-letni mieszkaniec Olkusza, kierujący  oplem astrą podczas wyprzedzania, potrącił jadąca w tym samym kierunku rowerzystkę. W wyniku tego zdarzenia kierująca...
  więcej
 • Olkusz. Kolejne zatrzymanie narkotykowe
  2016-08-18
  Wnikliwa praca funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu doprowadziła do zatrzymania 32-letniego mieszkańca gminy Olkusz, który w domu jednorodzinnym uprawiał konopie indyjskie.  Zatrzymany usłyszał już zarzuty z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
  Mężczyzna...
  więcej
 • Zatrzymany za posiadanie narkotyków
  2016-08-18
  Obywatele skutecznie zareagowali na zachowanie kierowcy peugeota na drodze. Ich postawa zasługuje na wyrazy uznania i podziękowanie. To kolejny przykład współpracy obywateli z Policją w walce z przestępczością.  
  Do zdarzenia doszło z 15/16 sierpnia 2016 roku tuż po północy. Policjanci z Ogniwa...
  więcej
 • Olkusz. Kolejne uderzenie w narkobiznes
  2016-08-17
  Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu posiadał znaczne ilości substancji odurzających. Zatrzymany usłyszał już zarzut z art. 62 ust. 2 z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.  
  13 sierpnia 2016 roku patrol...
  więcej
 • Olkusz. Zatrzymany za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego
  2016-08-17
  Obywatelska postawa zgłaszającego doprowadziła do zatrzymania 25-letniego mieszkańca Olkusza, który prowadził samochód  pod wpływem środka odurzającego. Mężczyzna nie tylko nie  przejechał obojętnie widząc w jaki sposób porusza się na drodze inny kierowca, ale uniemożliwił jego dalszą jazdę i być...
  więcej
 • Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał nietrzeźwy ojciec, który „opiekował” się 7-letnim dzieckiem
  2016-08-12
  Pijanego ojca zastał kurator sądowy, który przyjechał do rodziny, by przeprowadzić wywiad. O sytuacji natychmiast powiadomił policjantów z Komisariatu Policji w Wolbromiu.
  W czwartek (11.08.br.) około godziny 17.00 wolbromski patrol policji otrzymał informację, że w gminie Trzyciąż pijany ojciec...
  więcej
 • Sierpniowy weekend na drogach małopolski
  2016-08-12
  Przed nam długi weekend sierpniowy. Wielu kierowców wyruszy w trasę na kilkudniowy odpoczynek. Na drogach pojawi się więcej policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Mundurowi będą sprawdzać  stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy i czy dzieci...
  więcej
 • Seria wypadków na drogach
  2016-08-11
  Niekorzystna aura,  warunki panujące na drodze, złe samopoczucie kierowców, nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego to niektóre przyczyny wypadków i kolizji drogowych.
  W środę (10.08.br.) w godzinach  popołudniowych w Olkuszu doszło do kilku kolizji i wypadków drogowych. Ciąg tych...
  więcej
 • Dzielnicowy w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców – „Plan działań priorytetowych”
  2016-08-11
  Zna swoją okolice, mieszkańców oraz ich codzienne problemy. Niejednokrotnie wykonuje ciężką i żmudna pracę. Służy pomocą i udziela wsparcia. Pomaga ofiarom przestępstw i wykroczeń. Dzielnicowy - policjant pierwszego kontaktu.
   
  Dzielnicowi podejmują  działania i zadania, które mają na celu zapewnić...
  więcej
 • Posiadała narkotyki – został zatrzymany przez olkuskich policjantów
  2016-08-09
  Kilka dni temu policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego  zatrzymali  32-letniego mieszkańca gminy Olkusz, który posiadał środki odurzające.  Mężczyzna wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej. Usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
  5 sierpnia 2016 roku około godziny 23....
  więcej

Komunikaty

Z życia garnizonu