Policjanci biorą udział w podsumowaniu akcji „Odblaskowa Szkoła”

Policjanci biorą udział w podsumowaniu akcji „Odblaskowa Szkoła”

Konkurs "Odblaskowa Szkoła" organizowany przez Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego wciąż cieszy się dużą popularnością wśród szkół powiatu olkuskiego. Akcja ta daje możliwość wykazania, że szkoły nie tylko uczą ale dbają o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

Edukacja dzieci i młodzieży w zakresie ruchu drogowego to ważny element w wychowaniu. Dlatego też, policjanci często odwiedzają szkoły i rozmawiają z uczniami o bezpieczeństwie.  25 i 31 października 2017 roku  policjanci  z olkuskiej  komendy uczestniczyli w podsumowaniu akcji ”Odblaskowa Szkoła”, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 5 w Olkuszu i Szkole Podstawowej nr 6 w Olkuszu. W tych dniach policjanci przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa pieszych i o konieczności noszenia elementów odblaskowych. W czasie spotkania w Szkole Podstawowej nr 6 w Olkuszu policjantom towarzyszyły policyjne maskotki: Inspektor Wawelek i Sznupek.

W celu  uświadomienia uczniom potrzeby dbania o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, w  ramach przedmiotowej akcji, jak również w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”, policjanci z olkuskiej komendy, w tym dzielnicowi st.asp. Dawid Henc i st. asp. Łukasz Zańko, od września br. kilkakrotnie spotykali się z uczniami tych szkół. Prowadzili wykłady na temat różnych zagrożeń w życiu codziennym oraz informowali o sposobach unikania niebezpiecznych sytuacji. Wychodzili z budynków szkolnych i chętnie włączali się w działania, które podejmowały szkoły m.in. rowerowy rajd, czy happening uliczny w kamizelkach odblaskowych zorganizowany przez SP nr 6 w Olkuszu.

/zdjęcie: SP nr 5 w Olkuszu/

/zdjęcie: SP nr 5 w Olkuszu/

/zdjęcie: SP nr 5 w Olkuszu/

/zdjęcie: SP nr 6 w Olkuszu/

/zdjęcie: SP nr 6 w Olkuszu/

/zdjęcie: SP nr 6 w Olkuszu/

/zdjęcie: SP nr 6 w Olkuszu/