Miał pomóc swojej znajomej i robić zakup - okazał się złodziejem

Miał pomóc swojej znajomej i robić zakupy, a okazał się złodziejem

Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który okradł swoją znajomą.  Gdy 60-latka zorientowała się, że z jej konta zniknęła emerytura o sprawie powiadomiła policję.

Policjanci zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który okazał się być oszustem. Z uwagi na swój stan zdrowia, kobieta poprosiła o przysługę, by ten od czasu do czasu robił jej drobne zakupy. Przekazała mu kartę bankomatową i podała pin. Znajomy chętnie przystał na tą propozycję. Robił zakupy dla  60-latki, a przy okazji dla siebie. Kobieta o niczym nie wiedziała i dopiero zorientowała się, gdy w ciągu kilku dni z jej konta zniknęła emerytura. Okazało się, że mężczyzna ją okradł. W okresie od 30 czerwca do 14 lipca br. dokonał kilkunastu transakcji, na różne kwoty od kilkunastu do kilkuset złotych. Robił zakupy, na które właścicielka karty nie wyrażała zgody i oszukał ją na ponad tysiąc złotych. 60-latka sprawę zgłosiła na Policję.

Mężczyzna usłyszał już zarzut z art. 279§1 kodeksu karnego i przyznał się do winy.  

Kradzież pieniędzy z konta przy pomocy karty płatniczej traktowana jest w prawie, jako kradzież z włamaniem i w skrajnych przypadkach zagrożona jest karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.