Dzielnicowi z wizytą w szkołach

Dzielnicowi z wizytą w szkołach

W ubiegłym tygodniu dzielnicowi z Komisariatu Policji w Bukownie odwiedzali szkoły  i przedszkola  i rozmawiali z dziećmi  o bezpieczeństwie, aby najmłodsi wiedzieli, jakich zasad należy przestrzegać, by bezpiecznie dotrzeć do szkoły i domu.

Spotkanie w szkołach  odbywały  się w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” jak również  „Dzielnicowy bliżej nas”. Policjanci przypominali dzieciom o podstawowych przepisach ruchu drogowego zwracając uwagę na to, że pieszy należy do tzw. grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dzielnicowi przypominali jak prawidłowo  przechodzić przez jezdnię, jak zachować się w sytuacji, gdy nie ma chodnika, jakie są zachowania niebezpieczne na drodze. Dużo uwagi poświęcili odblaskom uświadamiając dzieciom jak ważne jest ich posiadanie na plecaku czy odzieży.

Dzielnicowi przestrzegali  najmłodszych, że dobra znajomość przepisów i przestrzeganie ich, choć ważne, nie gwarantują jeszcze bezpieczeństwa na drodze. Dlatego też  nawiązali do zasady ograniczonego zaufania.  Wyjaśniając dzieciom, że trzeba zawsze brać pod uwagę to, że kierowca może ich nie zauważyć. Uważna obserwacja sytuacji na drodze oraz przewidywanie zachowań innych uczestników ruchu są równie ważne co  obserwacja znaków drogowych.                                                   

Olkuska Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Zwracajmy uwagę na dzieci, pomóżmy im bezpiecznie dotrzeć do szkoły 
i wrócić do domu
!