Kradli kaloryfery, które przewozili sklepowym wózkiem

Kradli kaloryfery, które przewozili sklepowym wózkiem

Policjanci z Komisariatu w Wolbromiu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do niezamieszkałego domu jednorodzinnego i kradzież kaloryferów.

W poniedziałek tj. 8 kwietnia br. około godziny 4.30 dyżurny wolbromskiej policji otrzymał zgłoszenie, że dwóch mężczyzn wyrzuca przez okno posesji, metalowe grzejniki, które następnie ładują  na wózek sklepowy. Dyżurny natychmiast wysłał policyjny patrol, który  potwierdził zgłoszenie i szybko podjął czynności.  Policjanci wytypowali drogę ucieczki sprawców i wyruszyli w penetrację  okolicy za sprawcami kradzieży. Już po kilkunastu minutach mundurowi zauważyli w pobliżu jednej z posesji pozostawione rzeczy, które mogły pochodzić z przestępstwa. Dalsze kroki policjantów doprowadziły do zatrzymania obu mężczyzn.  Byli to  mieszkańcy Wolbromia w wieku 37 i 46 lat.

9 kwietnia br. śledczy z Komisariatu Policji w Wolbromiu  przedstawili mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem, do których się przyznali. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje  do 10 lat pozbawienia wolności.