Postawa godna naśladowania. Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

Postawa godna naśladowania. Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

46-letni mieszkaniec gminy Klucze odpowie przed sądem za kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Do jego zatrzymania przyczyniła się wzorowa postawa dwóch mężczyzn, mieszkańców Kolbarka i Sosnowca. Mężczyźni, widząc jak kierowca opla, swoją jazdą stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, zatrzymali samochód i odebrali kierującemu kluczyki. 

Do zdarzenia doszło 13 lipca 2019 roku. Kierujący oplem zafirą jechał od Jaroszowca. Jego sposób prowadzenia samochodu, wydał się dość podejrzany mężczyznom, którzy jechali za nim. Kierowca opla stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Chwilę później  w Kluczach na ulicy Zawierciańskiej zatrzymali jego pojazd i wyjęli ze stacyjki kluczyki. Od kierującego wyraźnie wyczuli woń alkoholu.  Mężczyźni  niezwłocznie powiadomili o tym fakcie dyżurnego Policji.

Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez policjantów, potwierdziło podejrzenia zgłaszających. 63-letni mieszkaniec gminy Klucze, który kierował oplem, miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Dodatkowo podczas kontroli drogowej policjanci ustalili, że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci kierują słowa uznania dla obywatelskiej postawy mieszkańców Kolbarka i Sosnowca, którzy ujęli pijanego kierowcę. Ich zdecydowana reakcja na łamanie prawa, pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Zachowanie obu mężczyzn świadczy o wsparciu, jakie niesie Policji społeczeństwo w codziennej walce z nietrzeźwymi kierowcami.