Spowodował kolizję, miał ponad 2 promile alkoholu!

Spowodował kolizję, miał ponad 2 promile alkoholu!

Nie od dziś wiadomo, że nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.  Kierowca, który prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, stwarza poważne zagrożenie,  nie tylko dla siebie i pasażerów z nim podróżujących, ale i dla innych użytkowników dróg. Wypadki z udziałem nietrzeźwych kierowców niejednokrotnie kończą się tragicznie.

W sobotę tj. 20 lipca  2019 roku  po godzinie 17 na ulicy Krasińskiego w Olkuszu policjanci ruchu drogowego interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy fiata. Mężczyzna  wjechał w zaparkowany samochód marki Audi. Mało tego, gdy  otwierał drzwi w swoim  samochodzie,  uszkodził inny pojazd (opel corsa). W  samochodach nie było żadnych osób i na szczęście nikt nie poniósł obrażeń.  

Okazało się, że 61-letni kierowca fiata punto  ma ponad  2,4 promila alkoholu w organizmy. Nie bacząc na żadne konsekwencje, mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego pojazdu i w takim stanie prowadził auto. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Niebawem poniesie poważne konsekwencje prawne i finansowe.

Każdego dnia policjanci zatrzymują  kierowców, którzy siadają za kierownicą po alkoholu. W ubiegłym roku olkuscy policjanci przeprowadzili 62494 badań i zatrzymali 258 nietrzeźwych kierowców.