Kradzież przedmiotów pozostawionych w samochodzie. Zachowaj czujność – uwaga na złodziei!

Kradzież przedmiotów pozostawionych w samochodzie. Zachowaj  czujność – uwaga na złodziei!

Policjanci apelują, aby nie ułatwiać zadania złodziejom i uważać, co zostawiamy w samochodzie. Właściciele często nie zdają sobie sprawy i bagatelizują wartość pozostawianych w autach przedmiotów. Trzeba jednak pamiętać, że okazja czyni złodzieja.

W ciągu ostatnich dni  na terenie powiatu olkuskiego  doszło do kilku kradzieży. Złodzieje włamywali się do samochodów i zabierali  cenne przedmioty, które właściciele pozostawiali w autach. Były to torby, narzędzia,  telefony, a także ubrania.Tak było pod koniec lipca br. z samochodu marki Ford Transit, który zaparkowany był na ulicy Skłodowskiej w Olkuszu,  skradziono narzędzia o wartości  kilka tysięcy złotych.  Z kolei 9 sierpnia na ulicy Świętokrzyskiej w Olkuszu, skradziono torebkę.  Złodziej wykorzystał okazję i z otwartego pojazdu  ukradł torebkę, którą na chwilę pozostawiła właścicielka. Kobieta straciła m.in. pieniądze, dokumenty oraz telefon komórkowy.  Wczoraj (12.08.19r.) na ulicy Dąbrowskiego w Olkuszu skradziono torbę, w której znajdowały pieniądze  oraz dokumenty.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i niepozostawianie wartościowych przedmiotów w samochodach. Zwłaszcza, że zbliża się długi sierpniowy  weekend,  czas wyjazdów, gdzie w  podróż zabieramy torby, plecak czy walizki.  Zdarza się jednak, że  kiedy wychodzimy z auta, to zostawiamy je w widocznym miejscu.  Złodziej tylko czeka na takie okazje. Bez zastanowienia  wybije szybę, po to aby zabrać przedmiot  i sprawdzić, czy przypadkiem ma on jakąś wartość. Trzeba pamiętać, że kiedy wysiadamy z samochodu , nawet na chwilkę,  to zabierajmy ze sobą  torebki, telefony, portfela , a większe  plecaki czy torby  chowajmy do bagażnika, tak aby nie rzucały się w oczy.