Z promilami jednośladem

Z promilami jednośladem

O tym, że jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości jest niebezpieczna, zarówno dla kierującego jednośladem, jak i innych uczestników ruchu drogowego, wiadomo nie od dzisiaj. Niestety zapomniał o tym fakcie,  44- letni mężczyzna, który miał w swoim organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. Jego jazda zakończyła się utratą równowagi i rozbitym łukiem brwiowym.

Jak ryzykowna jest jazda na rowerze w stanie nietrzeźwości,  przekonał się wczoraj (5.09.19r.) 44- letni mieszkaniec Olkusza. Mężczyzna jechał ulicą Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu. W pewnym momencie utracił równowagę i przewrócił się, uderzając głową o chodnik. Gdy na miejsce przyjechali policjanci, 44-latek siedział na chodniku z rozciętym łukiem brwiowym. Mundurowi udzielili mu pomocy i wezwali karetkę pogotowia. Zanim jednak miłośnik jednośladu trafił do szpitala, został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik nie pozostawiał żadnych złudzeń co do przyczyny utraty równowagi - kierowca miał pond 3, 2 promile alkoholu.

Mężczyzna popełnił wykroczenie, za które grozi mu mandat.  

Olkuska policja przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie na drodze.  Pijany  rowerzysta zagraża  nie tylko  sobie, ale i  pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. Warto przypomnieć, że należy on do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego i w  zderzeniu z pojazdem może ponieść poważne konsekwencje zdrowotne. Wypadki z rowerzystami  niejednokrotnie kończą się śmiercią.

Eliminowanie pijanych kierowców z dróg  jest jednym z priorytetów Policji. Bardzo ważne w walce z nietrzeźwymi kierowcami   jest współdziałanie społeczeństwa z policją. Przede wszystkim to dbanie o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników.  

Dlatego reagujmy, jeśli widzimy pijanego kierowcę! Nie pozwólmy mu kontynuować dalszej jazdy. O takim fakcie powinno się powiadomić najbliższą jednostkę policji lub zadzwonić pod nr alarmowy 112.  

Pamiętaj!  policjanci sprawdzą każdy taki sygnał!