Policja ostrzega! Zmęczenie i osłabienie kierowców prowadzi do kolizji i wypadków drogowych

Policja ostrzega!  Zmęczenie i osłabienie kierowców prowadzi do kolizji i wypadków drogowych

Niewątpliwie stan psychofizyczny kierowcy ma wielkie znaczenie i ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Stres, osłabienie i senność często  prowadzą do kolizji i wypadków drogowych. O tym przekonał się kierowca forda, który w minioną sobotę zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego z naprzeciwka volkswagena, a następnie w opla.

Do zdarzenia doszło około godziny 8 rano w Rabsztynie. Kierowca forda jechał w kierunku Olkusza. 35-letni mieszkaniec Wisły, który kierował fordem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w volkswagena, a następnie w opla. Ranni w wypadku zostali kierowca volkswagena i jego pasażerka.  Oboje trafili do szpitala na badania. Jak wstępnie ustalili policjanci, przyczyną wypadku było zmęczenie kierowcy.

W takiej sytuacji,  kiedy kierowca jest zmęczony, żadne działania prewencyjne nie są wystarczające, by zmniejszyć liczbę wypadków czy kolizji.  Zlekceważenie objawów osłabienia i złego samopoczucia może zakończyć się tragedią na drodze.

Co należy zrobić, gdy czujemy się zmęczeni za kierownicą?

Przede wszystkim wyruszając w podróż, kierowca powinien być wypoczęty. Podczas długiej podróży warto pamiętać o kilku postojach. Zmęczenie można zniwelować krótką, kilkuminutową drzemką lub spacerem. Dotlenienie organizmu pomoże w walce ze stresem i zmęczeniem.