O pasji, profesji i powołaniu

O pasji, profesji i powołaniu

25 października 2019 roku w Miejskim Domu Kultury w Olkuszu odbył się XI Ogólnopolski Tydzień Kariery. Na zaproszenie Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Olkuszu przybyli przedstawiciele różnych profesji. Wśród nich policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.

Coroczne działania skierowane są  przede wszystkim do uczniów, studentów, ale i do osób dorosłych. Głównym celem takich spotkań  jest pomoc w podejmowaniu decyzji dotyczących kształcenia i wyboru zawodu. Młodzi ludzie podczas spotakania usłyszeli o wielu profesjach, które z zamiłowaniem i wielką pasją przedstawiali prelegenci. Można było usłyszeć o tancerzu, trenerze personalnym, doradcy personalnym, kowalu,  florystce, ratowniku medycznym czy strażaku. Każde przemówienie prelegenta, poprzedzone było skeczem, które przygotowali uczniowie szkół z terenu Miasta i Gminy w Olkuszu.

O pasji i powołaniu do zawodu policjanta opowiadała młodszy aspirant Marika Guzik-Gajda: „Bycie policjantem to ciężka praca. To zawód dla ludzi z pasją. Zawód dajacy satysfakcję i spełnienie, ale  wymagający poświęcenia,  bo niesienie pomocy innym jest tu priorytetem. Trzeba służyć i pomagać ludziom. To pewnego rodzaju misja na rzecz społeczeństwa”.