Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policjanci olkuskiej drogówki interweniowali wobec 27- letniego mężczyzny, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej, kilkakrotnie ignorując  sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Za popełnione przestępstwo - niezatrzymania się do kontroli grozi mu kara pozbawienia wolności do  5 lat.

Dzisiaj około godz. 6:50, policjanci Ruchu drogowego pełnili służbę na terenie miasta gminy Olkusz, Bukowno i Klucze. Jadąc drogą wojewódzką 791 przed miejscowością Klucze na wysokości skrzyżowania z drogą na Bogucin, zauważyli jak z przeciwnego pasa ruchu samochód marki Saab, nie stosuje się do znaku poziomego P-4 „linia podwójna ciągła”  i wyprzedza pojazdy. Policjanci, widząc to wykroczenie, włączyli sygnały błyskowe i tarczą do zatrzymywania pojazdów wydali polecenie do zatrzymania. Kierowca zlekceważył je i pojechał dalej w kierunku Olkusza. Mundurowi ruszyli w pościg dalej używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Podczas ucieczki mężczyzna stwarzał zagrożenie,  popełniając szereg kolejnych wykroczeń w ruchu drogowym. Chcąc uniknąć policyjnej kontroli na ul 20 -straconych w Olkuszu wjechał w jedną z posesji, na której został zatrzymany. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowcą Saaba był 27 -letni mieszkaniec Strzegowej. Przeprowadzone badanie wykazało, że kierowca był trzeźwy. Na pytanie policjantów, dlaczego nie zatrzymał się do kontroli mężczyzna odpowiedział, że posiada już dużą ilość punktów karnych i obawiał się kolejnych. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za swój czyn 27-latek odpowie przed sądem. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu.

Policjanci przypominają, że od 1 czerwca 2017 roku niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.