Ślubowanie nowo przyjętych policjantów - AKTUALNOŚCI - KPP w Olkuszu

AKTUALNOŚCI

Ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Dzisiaj (27.11.20r.) rotę ślubowania wypowiedziało dwóch policjantów, którzy zasilą szeregi olkuskiej komendy. Ślubowanie odbyło się w olkuskiej komendzie w obecności Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu, młodszego inspektora Jarosław Klicha i bezpośrednich przełożonych.

Ślubowanie różniło się od tych z wcześniejszych lat, ponieważ ze względu na pandemię, odbywało się bez udziału rodzin w jednostkach macierzystych, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. 
Na wstępie Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu, młodszy inspektor Jarosław Klich przywitał nowych policjantów. Następnie młodzi adepci wypowiedzieli słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”.
Podczas dzisiejszej uroczystości szef olkuskiej Policji wręczył policjantom legitymacje służbowe i pogratulował im wyboru zawodu. Podkreślił również, że bycie policjantem to trudna misja wymagająca wielu poświęceń, ale dająca wiele satysfakcji. Komendant życzył młodym adeptom sukcesów na drodze zawodowej, dumy i satysfakcji z wykonywanych zadań. Przekazał również podziękowania rodzinom policjantów za ich wsparcie.  
 
Teraz nowo przyjętych policjantów czeka przeszkolenie. 

17 listopada br. do służby w małopolskiej Policji zostało przyjętych 74 osoby w tym 14 kobiet. Był to szósty nabór w tym roku do garnizonu. Kolejne przyjęcia zaplanowano na początku grudnia br.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: strona rekrutacji.
Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami. 

 

  • Komendant Powiatowy Policji w Olkuszu, młodszy inspektor Jarosław Klich podczas przemówienia w auli.