AKCJA „102 LITRY KRWI NA 102 ROCZNICĘ POWSTANIA POLICJI” - AKTUALNOŚCI - KPP w Olkuszu

AKTUALNOŚCI

AKCJA „102 LITRY KRWI NA 102 ROCZNICĘ POWSTANIA POLICJI”

Małopolska Policja wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie 5 lutego 2021 r., zainaugurowała akcję pod hasłem „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Celem uczczenia tego jubileuszu jest zebranie jak największej ilości krwi, każdego dnia ratującej życie poszkodowanym w wypadkach, chorym onkologicznie, czy też osobom po przeszczepach.

Szlachetne przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród policjantów, którzy stykając się na co dzień z  ludzkimi dramatami, nie raz narażają własne życie, by nieść pomoc potrzebującym. Najbliższa akcja oddawania krwi w Krakowie  będzie miała miejsce 1 marca br. Przed wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie będzie podstawiony krwiobus z RCKiK gdzie w godzinach  9-13 można będzie oddać krew.
Akcja „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji” potrwa do 31 lipca br. Swoim zasięgiem obejmuje województwo małopolskie. Krwiodawcy mogą się zgłaszać do RCKiK przy ul. Rzeźniczej 11 w Krakowie, lub do oddziałów terenowych, przy rejestracji należy poinformować, że oddaje się krew na akcję „102 litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”.

 

PLIKI DO POBRANIA

  • Plakat informujący o akcji oddawania krwi pod hasłem "102 litrów na 1-02 rocznicę powstania Policji Państwowej" z z wykorzystaniem mobilnego  kwiobusa. Na zdjęciu czerwony autobus wykorzystywany podczas akcji.
  • Plakat informujący o akcji oddawania krwi pod hasłem "102 litrów na 1-02 rocznicę powstania Policji Państwowej". Na zdjęciu budynek Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie z informacja o godzinach otwarcia.  Informacja na plakacie o akcji trwającej od 5 lutego do 31 lipca 2021 roku.