Policjanci ruchu drogowego przeciwko piratom drogowym. - AKTUALNOŚCI - KPP w Olkuszu

AKTUALNOŚCI

Policjanci ruchu drogowego przeciwko piratom drogowym.

Na celowniku olkuskiej drogówki znaleźli się wczoraj (18.02. br.) piraci drogowi. Mundurowi prowadząc cykliczne działania na drogach, także działania kontrolne, eliminują z dróg naszego powiatu kierowców, którzy przekraczając dozwoloną prędkość, zagrażają niebezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg jest priorytetem policjantów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy łamią przepisy i jeżdżą z nadmierną prędkością, ponoszą konsekwencje swojego zachowania na drodze. W czasie wczorajszych działań skontrolowano 99 kierowców, aż w 91 przypadkach kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość. Zatrzymano 3 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości  w terenie zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. 

Policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni czy własnych umiejętności.