Aktualności

 • Piątkowy przepis drogowy.Odc. 24 – „Jaka przyczepa, z kategorią B prawa jazdy ?”
  2020-07-10
  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie przygotowali opracowanie (na podstawie  art. 6 Ustawy o kierujących pojazdami), które ma za zadanie pomóc w odpowiedzi na pytanie: „Jakie potrzebuję uprawnienia do prowadzenia danego zespołu pojazdów?”


  W przypadku pojazdu samochodowego o...
  więcej
 • Działania olkuskich policjantów doprowadziły do przejęcia ponad półtora kilograma amfetaminy
  2020-07-10
  Kryminalni Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 37-latka, u którego w mieszkaniu i w wynajmowanych garażach, znaleźli środki odurzające. Mężczyzna miał ponad półtora kilograma amfetaminy oraz pewne ilości marihuany i mefedronu, a także ukrytą sporą...
  więcej
 • „ Kręci mnie bezpieczeństwo podczas wakacji” – wspólne działania olkuskiej Policji i Sanepid-u
  2020-07-09
  Spotkania profilaktyczne policjantów oraz pracowników Sanepid-u z dziećmi podczas letniego wypoczynku są kontynuacją wspólnych działań z lat ubiegłych. Reprezentanci służb szkolą najmłodszych jak unikać niebezpieczeństw podczas wakacji, a dzieci uczą się bezpiecznych zachowań.
  Wczoraj, policjantka...
  więcej
 • „Bezpieczny Motocykl 2020” – działania małopolskich policjantów ruchu drogowego
  2020-07-08
  Sezon motocyklowy już w pełni rozpoczęty. Troszcząc się o bezpieczeństwo kierujących tymi jednośladami, Wydział Ruchu Drogowego KWP w Krakowie wyszedł z inicjatywą przeprowadzenia na terenie Małopolski działań „Bezpieczny Motocykl 2020”. Przedsięwzięcie to jest realizowane cyklicznie od czerwca i...
  więcej
 • Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020
  2020-06-26
  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym. 

  Dane dotyczące wypadków w okresie wakacyjnym
  Wszystkie wypadki [0]
  Ostatnia doba [0]
  Od początku wakacji [0]
  Wypadki drogowe, w...
  więcej
 • Przyłapana na kradzieży szybko skonsumowała towar
  2020-07-07
  35-latka przyłapana na kradzieży alkoholu w sklepie, szybko napiła się kradzionej wódki, sądząc że nie będzie musiała zwracać napoczętej butelki. Została ujęta przez ochronę i przekazana Policji. Z uwagi na stan zamroczenia trafiła do wytrzeźwienia.
  Do nietypowej kradzieży, doszło w miniony piątek...
  więcej
 • Piątkowy przepis drogowy Odc. 23 – „Bagażnik rowerowy mocowany na hak pojazdu”
  2020-07-03
  W ramach kolejnego odcinka piątkowego przepisu, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie opracowali krótkie przypomnienie przepisów dotyczących warunków używania coraz bardziej popularnych bagażników rowerowych mocowanych na hak pojazdu lub zintegrowanych z nadwoziem pojazdu.

  W...
  więcej
 • Wspólna akcja Policji i Sanepidu w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców
  2020-07-02
  Wciąż obowiązuje zakrywanie ust i nosa w sklepach, w autobusach, urzędach czy na targowiskach. Tak samo, jak dwumetrowy dystans. Funkcjonariusze razem z Państwową Powiatową Inspekcją Sanitarną powiatu olkuskiego prowadzili dzisiaj akcje prewencyjno-kontrolne między innymi w placówkach handlowych....
  więcej
 • „Seniorze nie daj się oszukać”. Odcinek 4. Oszustwa smsowe i internetowe
  2020-07-02
  W czwartym odcinku „Seniorze nie daj się oszukać” porad małopolskich policjantów dedykowanych osobom starszym w zakresie bezpieczeństwa, przestrzegamy przed niebezpieczną korespondencją sms oraz e-mail, którą rozsyłają oszuści w celu wyłudzenia poufnych informacji oraz pieniędzy.
   
   
  więcej
 • Chroń się przed oszustwami wakacyjnymi i biletowymi
  2020-07-02
  Rozpoczęły się wakacje. Planując wypoczynek trzeba zwrócić uwagę nie tylko na bezpieczeństwo w związku z zagrożeniem COVID-19, ale również chronić się przed oszustami, a ci nie próżnują. Uważajmy na nieprawdziwe oferty i „super okazje”, które mogą okazać się bardzo kosztowne. Biuro dw. z...
  więcej

Strony