1,7 promila alkoholu miał nietrzeźwy kierowca, który został zatrzymany przez policjantów

1,7 promila alkoholu  miał nietrzeźwy kierowca, który został zatrzymany przez policjantów

 

To już kolejny nietrzeźwy kierowca zatrzymany w tym tygodniu przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. Pomimo licznych kontroli wciąż nie brakuje tych, co jeżdżą na „podwójnym gazie” i ryzykują własnym życiem  i innych użytkowników drogi.

28 stycznia 2019 roku po godzinie 6 rano w Wolbromiu na ulicy 3-Maja policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego kierowcę forda transita. Przeprowadzone przez mundurowych badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna ma 1,7 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Niebawem  poniesie konsekwencje prawne, ale i będzie musiał się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi.  

Przypominamy, że alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach!. Jeżeli podejrzewasz, że kierowca jest pijany – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję!