Akcja „Alkohol i Narkotyki” – działania olkuskich policjantów

Akcja „Alkohol i Narkotyki” – działania olkuskich policjantów

8 marca 2019  roku policjanci z olkuskiej drogówki prowadzili działania prewencyjno-kontrolne „Alkohol i Narkotyki”.  Głównym celem tych przedsięwzięć była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez eliminowanie z ruchu tych kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

W działania „Alkohol i Narkotyki” zaangażowanych było 14 policjantów. Mundurowi, na drogach powiatu olkuskiego, skontrolowali 1196 kierujących, z czego jeden  znajdował się po użyciu alkoholu, a dwóch  w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci zatrzymali kierowcę, który nie stosował się do nakazu sądowego i  pomimo decyzji sądu prowadził pojazd, czym naruszył przepisy z art. 244 §1 kodeksu karnego.

Przypominamy, że alkohol wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to szczególnie niebezpieczne dla kierowców. Alkohol pogarsza koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy, są zagrożeniem nie tylko dla siebie i swoich pasażerów, ale również dla innych użytkowników dróg. Dlatego, zanim wsiądziesz za kierownicę, w stanie nietrzeźwości, zastanów się, czy warto ryzykować życiem.