Areszt dla sprawcy przemocy domowej

Areszt dla sprawcy przemocy domowej

Olkuscy  policjanci  zatrzymali 55 -letniego mężczyznę podejrzewanego o pobicie żony. Zatrzymany  trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut znęcania się. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

11 lutego 2018 roku około godziny 18.00 policjanci udali się do jednego z mieszkań z terenu Olkusza, gdzie miał przebywać sprawca przemocy domowej. Interweniujący mundurowi ustalili, że 55 -letni mężczyzna pokłócił się z żoną i ją dotkliwie  pobił. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Żona sprawcy ze złamanym oczodołem strony lewej przebywa w dalszym ciągu w szpitalu. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, to nie był pierwszy raz, kiedy mężczyzna znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. 12 lutego mężczyźnie postawiono zarzut z art. 207 kk -znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator zakazał mu zbliżać się do pokrzywdzonej, objął go również policyjnym dozorem. Mężczyźnie na chwilę obecną grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Niech przedstawiona informacja będzie przestrogą dla osób, które swoim zachowaniem krzywdzą najbliższych. Policja podejmuje zdecydowane działania ukierunkowane na pomoc ofiarom przemocy domowej.