Bezpieczeństwo nad wodą - wspólne działania chrzanowskich i olkuskich policjantów

Bezpieczeństwo nad wodą - wspólne działania chrzanowskich i olkuskich policjantów

Działania edykacyjno – informacyjne nad „Balatonem”

Pokazy policyjnych i strażackich wozów, łodzi z chrzanowskiego WOPR-u, stanowiska profilaktyczne, znakowanie rowerów, a także ćwiczenia pierwszej pomocy i żywa policyjna maskotka „Wawelek”, to wspólne działania służb, które odbyły się w ubiegłą niedzielę nad akwenem „Balaton” w Trzebini podhasłem przewodnim „Jestem bezpieczny nad wodą ”, zorganizowanym przy okazji Święta Policji, które przypada 24 lipca.

W ubiegła niedzielę tj. 19 lipca nad „Balatonem” w Trzebini Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Olkuszu, a także Miejskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym z Chrzanowa i Ochotniczą Strażą Pożarną z Chrzanowa przeprowadzili wspólne działania edykacyjno – informacyjne promując przy tym tak ważne „bezpieczeństwo”. Działania te zarówno dla młodych jak i tych starszych wywołały wielkie uśmiechy i zadowolenie.

Każda z służb na swoich stanowiskach przygotowała masę niespodzianek. WOPR wspólnie z OSP zadbał o pierwszą pomoc. Zarówno młodsi i starsi mogli poćwiczyć na fantomach przeprowadzenie resuscytacji. Strażacy natomiast opowiadali o swojej pracy prezentując jednocześnie swój sprzęt.

Na wspólnym stoisku profilaktycznym KPP Chrzanów i KPP Olkusz wszyscy mogli usłyszeć wiele cennych rad i wskazówek na temat bezpieczeństwa. Ściąganie odcisków palców oraz możliwość zobaczenia wyposażenia walizki technika kryminalistyki budziło wielkie zainteresowanie.

Dzięki uprzejmości Pana Przemysława Rejdycha opiekunowie najmłodszych mieli możliwość pokonać tor przeszkód z założonymi alko i narkogoglami. Policjanci oznakowali również kilka rowerów. Nikt, kto podszedł do naszego stoiska nie odszedł z pustymi rękoma ( słodkie co nieco, odblaski, zawieszki, kredki i dla najmłodszych kolorowanki).

Największym zainteresowaniem cieszyła się żywa maskotka Inspektora „Wawelka”, z którą wszyscy robili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Podczas imprezy obecny był Burmistrz Miasta Trzebinia – Jarosław Okoczuk, któremu bardzo dziękujemy za możliwość przeprowadzenia imprezy profilaktyczno – edukacyjnej.