Bukowno. Potrącono rowerzystę

Bukowno. Potrącono rowerzystę

1 osoba została poważnie ranna w zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Nowej w Bukownie. Samochód osobowy marki Audi potrącił rowerzystę. Poważnie ranny 43-letni rowerzysta został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie .

Jak wynika ze wstępnych  ustaleń policji, do wypadku doszło 6 sierpnia 2019 roku około godziny 21 w pobliżu skrzyżowania ulic: Nowej, Górniczej i Hutniczej w Bukownie. Podczas manewru wyprzedzania kierujący audi  23-letni mieszkaniec Bukowna, potrącił rowerzystę.  Mężczyzna był reanimowany do czasu przybycia załogi karetki pogotowia. Po przywróceniu czynności życiowych, rowerzysta  został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Krakowie.

Na miejscu obecny był technik kryminalistyki oraz biegły sądowy z zakresu wypadków drogowych. Policjanci będą szczegółowo wyjaśnia przyczynę i okoliczności tego zdarzenia.  

Pogoda za oknem  zachęca do jazdy na dwóch kółkach. Przejażdżki rowerowe i zorganizowane rajdy są częstym widokiem na drogach. Niestety, przekłada się to na wzrost ilości niebezpiecznych sytuacji. Dlatego apelujemy do Państwa o zachowanie ostrożności!

Przypominamy również, że rowerzysta, podobnie jak pieszy, zaliczany jest do grupy tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oznacza to, że nie chronią go poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa czy karoseria samochodu. Dlatego w zderzeniu z pojazdem jest narażony na poważne  konsekwencje i niebezpieczeństwo.

Kierowcy samochodów muszą pamiętać, że rowerzyści to uczestnicy ruchu drogowego, którzy mają prawo oczekiwać, że ich uprawnienia będą respektowane przez innych użytkowników dróg.