Charytatywna sztafeta rowerowa "Kręcimy dla Marcina" w olkuskiej komendzie

"Kręcimy dla Marcina"

Z początkiem tygodnia (2.10.2017r.), uczestnicy charytatywnej sztafety rowerowej "Kręcimy dla Marcina" przejechali trasę kolejnego etapu wyprawy. Uczestnikami są mundurowi z całego kraju. "Pałeczką" jest natomiast symboliczna pleciona bransoleta.

W poniedziałek 2 października oficjalnego, przejęcia  bransoletki w Olkuszu od uczestników sztafety jadących z Jaworzna, dokonał komisarz Marek Kalarus Naczelnik Wydziału Sztab tutejszej jednostki .Początek trasy wyznaczono w Katowicach. Następnie przejechano przez Będzin, Dąbrowę Górniczą, Jaworzno i Olkusz. Przystanek miał miejsce również w Chechle, gdzie uczestnicy zapalili znicz na grobie Grzegorza Załogi, który zginął w 2003 roku podczas pełnienia służby. Dalsza trasa przez Zawiercie Myszków aż do punktu docelowego  – Częstochowy. Celem sztafety jest zebranie środków umożliwiających leczenie policjanta z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, zmagającego się z ciężką chorobą nowotworową. Symboliczna opaska przemierza całą Polskę przekazywana kolejnym funkcjonariuszom służb mundurowych zaangażowanych w pomoc choremu policjantowi KWP Rzeszów - Marcinowi. Mundurowi mają zamiar przejechać przez szesnaście województw. Łącznie przejadą ponad 4000 kilometrów.

Dla osób, które chcą pomóc Marcinowi w walce z chorobą, mogą wpłacać środki na uruchomiony rachunek bankowy:

Podkarpacki Bank Spółdzielczy

Odział w Przemyślu

ul. Mickiewicza 4, 37-700 Przemyśl

90 8642 1155 2015 1506 0396 0003

 

w tytule wpłaty "Mundur na rowerze" – darowizna dla Marcina

Szczegóły dotyczące organizowanej akcji można uzyskać na stronie grupy „Mundur na rowerze” pod linkiem  https://www.facebook.com/Mundur-na-rowerze-1561765327216431/   a także na stronie NSZZP Zarząd Wojewódzki w Rzeszowie.