"Dni Wolbromia" z udziałem policjantów z powiatu krakowskiego i Komisariatu Policji w Wolbromiu

"Dni Wolbromia" z udziałem policjantów z powiatu krakowskiego i Komisariatu Policji w Wolbromiu

1 września br., w ramach wspólnej akcji promującej bezpieczne zachowania na wspólnych drogach powiatu krakowskiego i olkuskiego, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu wzięli udział w festynie zorganizowanym z okazji „Dni Wolbromia”. Przez całe popołudnie mieszkańcy Wolbromia i okolic mieli także okazję zapoznać się z pracą policjantów oraz z wykorzystywanym przez nich sprzętem.

 

Powiat krakowski z powiatem olkuskim łączą wspólne drogi, w tym wojewódzka nr 794 i krajowa nr 97. Kończący się sezon wakacyjny oraz powrót dzieci i młodzieży do szkół powodują, że natężenie ruchu na drogach wzrasta, a wraz z nim ilość zdarzeń drogowych. Chcąc wyjść naprzeciw zagrożeniom związanym z uczestnictwem w ruchu drogowym, policjanci z powiatu krakowskiego i Olkusza podjęli działania podnoszące poziom wiedzy dotyczącej świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym, zarówno wśród kierujących jak i pieszych.   

 

Mundurowi przygotowali na festynie specjalne atrakcje zarówno dla najmłodszych, jak i ich opiekunów. Wszyscy, którzy odwiedzili policyjne stanowisko, otrzymali różnego rodzaju materiały profilaktyczne, ulotki i inne gadżety promujące bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Ponadto policjanci zorganizowali wiele konkursów dedykowanych głownie dla dzieci i młodzieży, zwiększających ich wiedzę w zakresie bezpieczeństwa. Na tę okazję, dla zwycięzców, przygotowali specjalne podarunki zawierające m.in. elementy odblaskowe, materiały edukacyjne, plastyczne oraz zabawki, które sprawiły najwięcej radości na twarzach najmłodszych. Ponadto mundurowi chętnie odpowiadali na pytania dotyczące ich codziennej służby, a także zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Specjalne atrakcje przygotowali także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy zaprezentowali swój sprzęt służbowy typu radiowóz, quad i motocykl. Dużą popularnością cieszył się również nowy typ radiowozu BMW. Nie mniejsze zainteresowanie budził tor przeszkód z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli, co pozwoliło w bezpieczny sposób odzwierciedlić i uświadomić zmienny stan postrzegania rzeczywistości, w jakim znajdują się osoby pod wpływem alkoholu i używek.

 

Wspólna akcja promująca bezpieczeństwo w ruchu drogowym i zapewnienie „policyjnych” atrakcji na festynie okazało się świetną inicjatywą mundurowych. Przez policyjne stanowisko przewinęła się spora gromadka dzieci i młodzieży i każde z nich z uśmiechem oraz gadżetem w ręku opuszczał to miejsce.

Zdjęcia: Przegląd Olkuski, Dom Kultury w Wolbromiu, Urząd Miasta i Gminy Wolbrom