„ Kręci mnie bezpieczeństwo podczas wakacji” – wspólne działania olkuskiej Policji i Sanepid-u

„ Kręci mnie bezpieczeństwo podczas wakacji” – wspólne działania olkuskiej Policji i Sanepid-u

Spotkania profilaktyczne policjantów oraz pracowników Sanepid-u z dziećmi podczas letniego wypoczynku są kontynuacją wspólnych działań z lat ubiegłych. Reprezentanci służb szkolą najmłodszych jak unikać niebezpieczeństw podczas wakacji, a dzieci uczą się bezpiecznych zachowań.

Wczoraj, policjantka profilaktyki wraz z dzielnicowym wspólnie z pracownicami Sanepidu z działu Oświaty Zdrowia i Promocji Zdrowia oraz z sekcji Higieny Dzieci i Młodzieży,  sprawdzali w Dworku Jurajskim w Wolbromiu i Leśnym Zakątku w Jaroszowcu, czy dzieci, które przyjechały na wakacyjne kolonie są bezpieczne i czy przebywają w odpowiednich warunkach.

Sprawdzany był stan bezpieczeństwa, warunki sanitarno - higieniczne i sposób sprawowanej opieki nad dziećmi i młodzieżą. Ośrodki były kontrolowane także pod kątem czystości i odpowiedniego wyposażenia w kontekście zakażeń koronawirusem. Kontrole przebiegły bez uwag. W ramach działań „Kręci mnie  bezpieczeństwo podczas wakacji” młodzież przypomniała sobie podstawowe zasady bezpiecznej zabawy, poruszania się po drogach, bezpiecznego korzystania z Internetu, oraz wypoczynku nad wodą. Rozmawiano także o zasadach zachowania się na plaży - właściwym ubiorze, szczególnie w upalne dni, zasadności picia dużych ilości wody oraz o zagrożeniach związanych  z przegrzaniem słonecznym czy ugryzieniem przez kleszcza. Zwrócono też dzieciom uwagę na zachowanie asertywności podczas kontaktu z osobą obcą. Dzieci na zakończenie spotkań zadawały mnóstwo pytań, na które prelegenci udzielali odpowiedzi. Takie spotkania będą odbywać się cyklicznie, do końca wakacji.