„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” – spotkanie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu

„Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” – spotkanie w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, st. sierż. Marika Guzik-Gajda oraz dzielnicowy mł.asp. Robert Zajega spotkali się z dziećmi z Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olkuszu, by porozmawiać o bezpiecznym wypoczynku w czasie wakacji. Wizyta mundurowych odbyła się w ramach akcji „Kreci mnie bezpieczeństwo …nad wodą”, którą zainicjował Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Mariusz Błaszczak.

 

W czasie spotkania dzieci obejrzały prezentację multimedialną.  Wysłuchały kilku rad i wskazówek o tym jak mądrze i bezpiecznie wypoczywać nad wodą.  Dowiedziały się, czym jest regulamin kąpieliska i poznały kilka obowiązujących oznaczeń. Policjanci przypominali również o numerach alarmowych, kiedy i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać, do kogo zwrócić się o pomoc oraz jakie informacje należy przekazać dyspozytorom służb ratunkowych.  Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało książeczkę edukacyjno-informacyjną „Bezpieczeństwo nad wodą” , odblaski, ulotki , malowanki i krzyżówki.

To pierwsze wakacyjne spotkanie mundurowych  w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu. Policjanci włączyli się w akcję „Wakacyjne wędrówki po Polsce”   zorganizowaną przez bibliotekę dla dzieci, które wakacje spędzają w domu. W ramach tego przedsięwzięcia  zaplanowano kolejne spotkania poświęcone m.in. bezpieczeństwu dzieci na wsi,  bezpieczeństwu w Internecie, bezpieczeństwu w ruchu drogowym.