Małopolscy policjanci przyłączyli się do akcji pomagania #GaszynChallenge dla Wojtusia i innych dzieci chorych na SMA

Małopolscy policjanci przyłączyli się do akcji pomagania #GaszynChallenge dla Wojtusia i innych dzieci chorych na SMA

#GaszynChallenge to akcja strażaków ochotników z Gaszyna. Swoim zasięgiem już dawno wyszła poza powiat – rozprzestrzeniając się na teren całej Polski. Włączają się w nią kolejni mundurowi. Zasady są bardzo proste, nominowane osoby lub przedstawiciele instytucji muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego na SMA Wojtusia Howisa z Galewic lub w łatwiejszej wersji nie zrobić pompek, ale wpłacić minimum 10 zł. Każdy, kto ukończy wyzwanie nominuje kolejne przynajmniej 3 osoby lub instytucje, które mają 48 godzin na podjęcie i wykonanie zadania.

Wojtuś Howis z Galewic to 18-miesięczny chłopiec, który zmaga się z chorobą SMA — najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Aby mógł przeżyć, musi jak najszybciej otrzymać najdroższy lek na świecie, wart 9 milionów złotych. #GaszynChallenge to akcja, która łączy dbanie o kondycję fizyczną z pomocą osobie potrzebującej.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie na czele z insp. Romanem Kusterem - szefem małopolskich policjantów przyjęli wyzwanie od kolegów z Komendy Powiatowej Policji w Turku  - tym samym włączyli się w pomaganie dla Wojtusia.

Zadanie jak widać na filmie zostało perfekcyjnie wykonane, a nasze nominacje kolejno otrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie  oraz funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

Już ponad 9 milionów jest na koncie Wojtusia! To zasługa wszystkich osób, które włączyły się w charytatywną akcję. Pamiętajmy, że kolejne dzieciaki zmagające się z tą poważną chorobą czekają na nasze wsparcie. Niech hasło „pompujemy dla dzieciaków” zmobilizuje nas do działania właśnie dla nich.
Ponizej znajduje się opis akcji z listą dzieci chorych na SMA  potrzebujących  finansowej pomocy:  https://www.siepomaga.pl/gaszynchallenge?fbclid=IwAR3pi9uez4l6tTn617tnEBrc0nfiyulikWPxpiN0rmgwwnX5RqpOp231Md0

Zachęcamy do wpłat!

Loading Video...