Nasz dzielnicowy w plebiscycie na „Policjanta Małopolski Roku 2019”

nasz dzielnicowy w plebiscycie na  „Policjanta Małopolski Roku 2019”

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu mł.asp. Przemysław Szeląg bierze udział w plebiscycie na „Policjanta Małopolski Roku 2019”.Trzymamy kciuki za Naszego kolegę i życzymy zwycięstwa.

Od 2008 roku pełni służbę w policji. Zawsze chciał pracować z ludźmi wykazywał dużą umiejętność ich słuchania. Jego pasją jest myślistwo, należy do Polskiego Związku Łowieckiego. Rejon Przemka to wiejskie miejscowości w gminie Olkusz. Mieszkańcy tych terenów mówią, „że jest osobą godną zaufania jego bystre oko dostrzega rozmaite ich problemy, którym zawsze stara się zaradzić i znaleźć rozwiązanie”. Zwracają się do niego z przeróżnymi sprawami dla każdego proszącego o pomoc jego problem, mały czy duży, jest najważniejszy, dlatego mł.asp. Przemysław Szeląg podchodzi do każdej sprawy z dużym zaangażowaniem i sercem i tak od 2015 roku, kiedy to został dzielnicowym, wypracował sobie wśród wiejskiej społeczności wizerunek osoby pomocnej i godnej zaufania.

 

Sołtys jednej z olkuskich miejscowości zwrócił się z prośbą do Komendanta Powiatowego Policji w Olkuszu o objęcie podległego sołectwa „Planem działania priorytetowego” w zakresie poprawy bezpieczeństwa, w szczególności zwiększenia patroli i kontroli prędkości w okresie weekendowym i godzinach wieczornych. Podyktowane było to wieloma sygnałami płynącymi od mieszkańców oraz własnymi obserwacjami sołtysa. W ramach planu Przemek wykonał wiele czynności, które wpłynęły na poczucie bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej.

 

Ponadto nawiązał współpracę z Nadleśnictwem Olkusz, celem ograniczenia niewłaściwego zachowania na terenach leśnych. W związku z zagrożeniem dla dzieci, policjant podjął działania mające na celu ukończenie przez inwestora przebudowy placu zabaw. Dodatkowo doprowadził do przedstawienia projektu dotyczący przebudowy skrzyżowania i budowy chodnika, co znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

 

Dokonując oceny efektywności „Panu działania priorytetowego” sołtys uznał, iż dzięki staraniom mł.asp. Przemysława Szeląga udało się zwiększyć prewencyjne oddziaływanie Policji na użytkowników dróg, poprzez zwiększoną ilość patroli, kontrolę prędkości, co w znaczącym stopniu przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa i zostało pozytywnie odebrane przez społeczność lokalną.

 

Wesprzyjmy głosem, mł.asp. Przemysław SZELĄG dzielnicowego  olkuskiej komendy (KRP.76) SMS pod nr 72355 o treści KRP.76

Głosować można do 17 lipca 2019r godz. 21.00 wysyłając sms lub za pośrednictwem strony internetowej Gazety Krakowskiej. Koszt wysłania SMS-a na numer 72355 z  numerem kandydata wynosi 2,46 zł brutto. Jeden wysłany SMS to 1 głos w Plebiscycie na danego kandydata.

 

Wykaz wszystkich zgłoszonych do Plebiscytu policjantów oraz wyniki plebiscytu można śledzić za pośrednictwem poniższego linka: https://gazetakrakowska.pl/p/kandydaci/policjant-malopolski-2019%2C1004631/