Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych kierowców

Nie ma pobłażania dla nietrzeźwych kierowców

Nietrzeźwi kierowcy stanowią jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w  ruchu drogowym.  Kierowca, który prowadzi pojazd pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości, może być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Policjanci walczą z tymi kierowcami, którzy prowadzą pojazd na tzw. „podwójnym gazie”.  Liczne kontrole i działania profilaktyczne mają na celu ograniczenie tego zjawiska. Wciąż jednak nie brakuje tych kierujących, którzy nie bacząc na zagrożenia i konsekwencje prawne czy finansowe,  jeżdżą w stanie nietrzeźwości  i swoim zachowaniem narażają na niebezpieczeństwo nie tylko siebie i pasażerów z nim podróżujących, ale i innych użytkowników dróg.

Pod koniec ubiegłego tygodnia w samym Olkuszu policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców. 21 lutego 2020 około godziny 4 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego zderzyły się dwa samochody osobowe: volkswagen passat i mazda. Obaj kierujący byli nietrzeźwi. Kierowca passata miał ponad 1,5 promila, a kierowca mazdy ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście nikt nie poniósł obrażeń, pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia. Oprócz zniszczonych smochodów, uszkodzeniu uległo ogrodzenie znajdujace się przy jednym z budynków. Policjanci z komendy wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczynę tej kolizji.

W sobotę (22.02.20r.) zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. W Olkuszu na ulicy Dworskiej i na ulicy Zagaje. Jeden z nich, który kierował oplem, miał pół promila alkoholu. Drugi, kierowca fiata sieny, miał ponad 1,5 promila. Rekordzista, który został zatrzymany 21 lutego na ulicy Juliana Tuwima w Olkuszu miał ponad 4 promile alkoholu.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki często bywają nieodwracalne.