Nietrzeźwa matka „opiekowała się” dziećmi

Nietrzeźwa matka  „opiekowała się”  dziećmi

19 września br. dzielnicowi z Olkusza interweniowali wobec matki, która mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie” opiekowała się” małoletnimi dziećmi. Kobieta trafiła na Izbę Wytrzeźwień,  a jej dzieci do  szpitala.

Do zdarzenia doszło ww wtorek w Olkuszu około  godziny 11. Pracownice Ośrodka Pomocy  Społecznej w Olkuszu otrzymały informację, że 33-letnia kobieta  od tygodnia spożywa alkohol i w takim stanie opiekuje się swoimi dziećmi. O sytuacji  natychmiast poinformowały dzielnicowych z olkuskiej komendy. Mundurowi wraz z pracownicami udali się pod wskazany adres. Kiedy policjanci zapukali do mieszkania, drzwi  otworzyła im 33-latka.  Kobieta była zdezorientowana, miała bełkotliwą mowę i problem z utrzymaniem równowagi. Policjanci zbadali jej stan trzeźwości. Okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie.  Na miejsce wezwali kuratora, który o sytuacji w rodzinie poinformował sędzię rodzinną Sądu Rejonowego w Olkuszu. 

Oprócz 33-latki w mieszkaniu  przebywały jej małoletnie dzieci: syn w wieku 9 lat i roczna dziewczynka.   Dzieci były zaniedbane a dookoła panował bałagan. Na miejsce wezwano więc pogotowie,  które zabrało dzieci  do szpitala.  

W czasie kiedy policjanci i pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej kontynuowali swoje działania, do mieszkania  wrócił mąż nietrzeźwej kobiety. 35-latek był pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy  badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie jest ponad pół promila.  

Z uwagi na stan upojenia alkoholowego, kobietę  przewieziono do izby wytrzeźwień. W rodzinie tej wychowywała się  jeszcze 10-letnia dziewczynka, która w tym  dniu wróciła ze szkoły, a  po interwencji została przewieziona i oddana pod opiekę ciotki.

Policjanci  będą sprawdzać czy matka, swoim zachowaniem naraziła na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia albo życia małoletnie dzieci. Sprawą zajmie się też sąd rodzinny.