Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

Nietrzeźwy kierowca uciekał przed policją

28-letni kierowca seata uciekał przed policyjnym radiowozem. Powód? Był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i kierował samochodem pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.  

Wczoraj tj. 27 listopada 2018 roku tuż przed północą, policjanci Ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli pojazd, który jechał z dużą prędkością. Widząc, jak kierowca stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, postanowili zatrzymać pojazd, włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca seata nie reagował  na polecenie policjantów. Zamiast zwolnić i zatrzymać się do kontroli, gwałtownie przyspieszył, skręcił w ulicę Króla Kazimierza Wielkiego w Olkuszu i odjechał. Funkcjonariusze niezwłocznie ruszyli za nim w pościg i po kilku minutach zatrzymali seata.  

Gdy policjanci zbadali stan trzeźwości  28-latka, to okazało się, że  był nietrzeźwy. Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna kierował seatem pomimo sądowego, dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, które  obwiązywało od dnia 3 maja 2016 roku.  

Nieodpowiedzialny 28-latek będzie musiał liczyć się z poważnym konsekwencjami. 

Przypominamy, że kierowca, który nie zatrzyma się do policyjnej kontroli popełnia  przestępstwo i podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Podobną karę sąd może orzec za  jazdę w stanie nietrzeźwości. Gdy kierowca był już uprzednio skazany za to przestępstwo przez sąd i miał orzeczony zakaz dożywotni prowadzenia pojazdów mechanicznych, grozić mu będzie do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi,  albowiem w takim przypadku sąd nakłada świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 10.000 złotych.