Olkuscy policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i alkohol niewiadomego pochodzenia

Olkuscy policjanci zabezpieczyli  nielegalne papierosy i alkohol niewiadomego pochodzenia

W czwartek tj. 18.07. br. policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej po raz kolejny zabezpieczyli nielegalne papierosy bez skarbowych znaków akcyzy oraz alkohol niewiadomego pochodzenia.

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu mieli  informację, że na terenie Olkusza w jednym z pomieszczeń, przechowywane są papierosy, które nie mają polskich znaków akcyzy.  Ustalenia policjantów potwierdziły się. Podczas przeszukania pomieszczenia, wynajmowanego przez mieszkankę powiatu olkuskiego, stróże prawa ujawnili i zabezpieczyli łącznie 1390 paczek papierosów po 20 sztuk.  Ponadto policjanci znaleźli 82 butelki o pojemność jednego litra z alkoholem niewiadomego pochodzenia. Alkohol zabezpieczono i dopiero szczegółowe badanie wykaże,  czy był skażony i jakie jest jego stężenie.

Policja przypomina o zagrożeniu jakie niesie ze sobą spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia.  Pamiętaj!  Kupując taki alkohol, zwiększa się ryzyko  zatrucia toksycznymi związkami. W wielu przypadkach możemy wystawić na próbę nasze zdrowie, a nawet życie.