Olkuscy policjanci zabezpieczyli „podróbki” towaru znanych marek.

Olkuscy policjanci zabezpieczyli „podróbki” towaru znanych marek.

Funkcjonariusze Referatu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy w Olkuszu zabezpieczyli galanterię oraz odzież, i biżuterię  z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek.

W ubiegłym tygodniu kryminalni z olkuskiej komendy udali się do jednego ze sklepów oferującego odzież i galanterię gdzie przeprowadzili przeszukanie. Jak się okazało, sklep oferował do sprzedaży "podróbki" z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi renomowanych światowych marek. Zabezpieczono 35 torebek, 3 portfele, 10 sztuk odzieży, biżuterię w ilości 26 bransoletek, pierścionków i zawieszek.  Właścicielowi zabezpieczonych podróbek grozi odpowiedzialność za wprowadzanie do obrotu artykułów z podrobionymi znakami towarowymi. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną.

Zgodnie z ustawą prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305.

  1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.