Olkusz. Nielegalna odzież oferowana w sklepie

Olkusz. Nielegalna odzież oferowana w sklepie

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm odzieżowych. Towar oferowano w jednym z olkuskich sklepów.

Policjanci z Referatu do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu uzyskali informację, że w jednym z olkuskich sklepów, może być  oferowana do sprzedaży odzież renomowanych firm.  Informacja ta potwierdziła się 23 maja br. Policjanci przeszukali pomieszczenia sklepu i znaleźli  w nich odzież z podrobionymi znakami towarowymi.

Przedstawiciel firm, których znaki towarowe zostały wykorzystane, potwierdził, że nie są to produkty autentyczne i złożył w Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu zawiadomienie w tej sprawie. Obecnie policjanci ustalają straty,  jakie poniosły firmy w wyniku tego nielegalnego procederu. Część zabezpieczonych towarów, już wyceniono na kwotę ponad 24 tysiące złotych.  Kwota może być znacznie wyższa - co do pozostałych marek, trwają ustalenia strat.

Za obrót towarem nielegalnie oznakowanym markowymi znakami towarowymi, grozi  do 2 lat pozbawienia wolności art. 305 ust. 1 ustawy Prawo własności przemysłowej „Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”.