Olkusz. Podsumowanie policyjnych działań podczas długiego weekendu

Olkusz. Podsumowanie policyjnych działań podczas długiego weekendu

Policjanci nadzorowali główne szlaki komunikacyjne, udzielali wskazówek i rad kierującym, a w przypadku rażącego łamania przepisów w ruchu drogowym, zdecydowanie reagowali na wszelkie przypadki wykroczeń i przestępstw, które wpływają na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar.  

Policjanci ruchu drogowego szczególną uwagę zwracali na kierujących, którzy przekraczali dozwolona prędkość, wyprzedzali w miejscach niedozwolonych, czy wymuszali pierwszeństwo przejazdu. Ponadto policjanci  sprawdzali, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy i czy dzieci przewożone są w fotelikach. Zwracali uwagę na stan trzeźwości kierujących i stan techniczny pojazdów. Kontrolowali czy piesi, którzy poruszali się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, stosują się  do obowiązku posiadania  elementów odblaskowych.

Od 10 do 14 czerwca policjanci wylegitymowali 180 osób, zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, nałożyli 97 mandatów karnych. 4 kierowcom zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wśród nich znaleźli się mieszkańcy Tarnawy, Dobrej Kolonii, Klucz i Krakowa. Ponadto zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Z kolei 12 czerwca odbyły się działania „Prędkość”, podczas których policjanci ujawnili 57 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości i zatrzymali 1 prawo jazdy, gdzie kierowca przekroczył dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50km/h.

Przypominamy, że nadmierna prędkość  jest jedną z przyczyn kolizji i wypadków drogowych.  Kierowcy, którzy jeżdżą brawurowo, nie mogą liczyć na taryfę ulgową.