Olkusz. Poszukiwany dwoma listami gończymi wpadł w ręce olkuskiej policji

Olkusz. Poszukiwany dwoma listami gończymi wpadł w ręce olkuskiej policji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu  zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzewanego o kilkanaście wyłudzeń kredytów bankowych i pożyczek gotówkowych. Mężczyzna od roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.  Był poszukiwany dwoma listami gończymi przez  Sąd Rejonowy w Legionowie i Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej,  a także przez Prokuraturę Rejonową w Warszawie.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Referatu dw. z Przestępczością i Korupcją z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu sprawą wyłudzeń kredytów i pożyczek bankowych zajmowali się od stycznia 2017 roku. W wyniku intensywnej pracy ustalili osobę,  która podejrzewana była o te czyny. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości od października ubiegłego roku
i często zmieniał miejsce swojego pobytu, wynajmując mieszkania na inne osoby.

Czynności operacyjne prowadzone przez olkuskich policjantów  przyniosły oczekiwany efekt. Policjanci ustalili, że 30-latek przebywa w Krakowie.  Wczoraj tj. 6 lipca 2017 roku zatrzymali  poszukiwanego  mężczyznę. W czasie przeszukania mieszkania, policjanci ujawnili i zabezpieczyli dwa terminale z kartami sim na szkodę warszawskiej spółki, które pochodziły z przestępstwa. Ponadto kryminalni zabezpieczyli dokumenty,  które mogły służyć do popełnienia przestępstw.

6 lipca 2017 roku zatrzymany usłyszał 19 zarzutów dot. oszustw, wyłudzeń kredytowych
i poświadczeń nieprawdy. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnione czyny grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci będą ustalać czy mężczyzna dopuścił się
w przeszłości podobnych przestępstw.