Olkusz. Znaleziono pociski artyleryjskie

Olkusz. Znaleziono pociski artyleryjskie

W ubiegłą niedzielę na trenie leśnym w Hutkach i Pustyni Błędowskiej w Chechle znaleziono pociski artyleryjskie. Na pozostałości po  II Wojnie Światowej możemy się natknąć podczas prac budowlanych  czy polowych jak również podczas wędrówek i spacerów po lesie. Zwłaszcza, że zbliża się sezon dla grzybiarzy.  W związku z powtarzającym się przypadkami ujawnienia skorodowanych pocisków policja apeluje o ostrożność i przypomina,  jak należy zachować się w takiej sytuacji.

W niedzielę Policja przyjęła dwa zgłoszenia o znalezieniu pocisków artyleryjskich. Jeden z nich został odnaleziony w Hutkach. Drugi o wymiarach 10/5 cm. w Chechle. Pociski zostały zabezpieczone przez patrol rozminowania minerskiego.

Policja apeluje:

Kiedy ujawnimy pocisk, pod żadnym pozorem nie zmieniamy jego  położenia, nie dotykamy ani rozbrajamy.  Takie miejsce powinno być dobrze zabezpieczone przed dostępem osób postronnych a zwłaszcza dzieci. Jeśli odnajdziemy takie niebezpieczne przedmioty w lesie, to miejsce powinno być oznaczone w taki sposób, by nikt tam nie wszedł. Duże pociski artyleryjskie mogą mieć siłę rażenia nawet kilkaset metrów.  

O znalezisku niezwłocznie powiadom Policje, która zabezpieczy miejsce.