Pijany kierowca wjechał do rowu

Pijany kierowca wjechał do rowu

3 promile alkoholu w organizmie miał 35-letni kierowca audi, który wjechał do rowu i próbował  uciec z miejsca kolizji.  Mężczyzna kierował autem pomimo decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień do  kierowania pojazdami mechanicznymi.


Do zdarzenia doszło 27 lipca br. około godziny 20.30 w miejscowości Strzegowa.   Kierujący audi,  35-letni mieszkaniec gminy  Wolbrom, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu i dachował. Mężczyzna wyszedł z samochodu o własnych siłach i próbował uciekać.  Został jednak  ujęty przez świadka, który biegł na miejsce zdarzenia, by udzielić pomocy  35-latkowi.  Gdy mężczyzna dogonił kierowcę, wyczuł od niego silną woń alkoholu i od razu poinformował Policję o zdarzeniu.  Oprócz policjantów,  na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia. Kierowca audi nie wymagał hospitalizacji. Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego okazało się, że ma on 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna prowadził samochód pomimo decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.  

Tym razem udało się uniknąć tragedii. Niestety pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, swoich pasażerów ale i innych uczestników ruchu drogowego. Ofiarami nietrzeźwych kierowców często padają przypadkowe osoby np. inni kierowcy czy piesi. Policja apeluje o zachowanie trzeźwego „umysłu” na drodze.

Pijani kierowcy to zagrożenie na drogach!

Jeżeli podejrzewasz, że kierowca jest pijany – nie bądź obojętny, reaguj i powiadom o tym policję!