Podsumowanie działań „Od Katowic do Krakowa czy prędkość jest prawidłowa”

Podsumowanie działań „Od Katowic do Krakowa czy prędkość jest prawidłowa”

Podczas wczorajszych popołudniowych działań „Od Katowic do Krakowa czy prędkość jest prawidłowa”,  realizowanych na małopolskim odcinku drogi krajowej  nr 94, policjanci ruchu drogowego ujawnili ponad 80 kierujących jadących z nadmierną prędkością.

 

W poniedziałkowe popołudnie (8 czerwca b.r.) małopolska Policja na drodze krajowej nr 94 -  na odcinku od Krakowa do granic z województwem śląskim przeprowadziła działania  pn. „Od Katowic do Krakowa czy prędkość jest prawidłowa”. Akcja realizowana była wspólnie ze Śląską Policją. Jej celem było ujawnianie kierujących jadących z nadmierną prędkością i poprawa bezpieczeństwa na tej trasie.

Podczas tej kilkugodzinnej akcji policjanci skontrolowali blisko 90 kierujących – ujawniając 84  wykroczenia dotyczące jazdy z nadmierną prędkością. Ponadto zatrzymano 1 prawo jazdy za przekroczony limit punktów karnych oraz 1 dowód rejestracyjny za nieprawidłowy stan techniczny pojazdu.

Tego typu działania funkcjonariusze prowadzą zarówno w codziennej służbie jak i cyklicznie. Mają one na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez kierujących przekraczających prędkość. Rok rocznie analizy stanu bezpieczeństwa pokazują, że sprawcami wypadków drogowych w ponad 80 % są kierujący, a średnio co 4. wypadek spowodowany jest przez nadmierną prędkość.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność na drodze – zwłaszcza przed zbliżającym się długim weekendem. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od zachowania poszczególnych uczestników ruchu drogowego. Nawet najbardziej nasilone działania Policji nie zastąpią rozwagi i rozsądku na drodze jej użytkowników.