Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności na drodze!

Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności na drodze!

Jak co roku policja przed świętami Bożego Narodzenia apeluje do kierowców o ostrożność na drogach, dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych, z kolei do pieszych o noszenie odblasków po zmroku. Od dzisiaj  do 29 grudnia 2019 roku rozpoczęła się policyjna akcja. Na drogach powiatu olkuskiego będzie więcej policyjnych patroli.

W święta, wiele rodzin wyruszy samochodem w podróż, aby odwiedzić swoich bliskich. Nawet jeśli droga nie będzie daleka, to powinna być bezpieczna. Niestety, nie zawsze tak jest. Kierowcy często zapominają o podstawowych przepisach ruchu drogowego, łamiąc prawo.

 Aby na drodze było bezpiecznie od wczesnych godzin porannych na drogach służbę pełnia policjanci ruchu drogowego.   Mundurowi sprawdzają trzeźwość kierowców i stan techniczny samochodów. Zwracają uwagę m.in. na przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie i sposób przewożenia w samochodach dzieci. Na pobłażliwość nie mogą liczyć piesi łamiący podstawowe przepisy drogowe, np. przekraczający jezdnię w niedozwolonych miejscach.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze.  Do pieszych, by nosili elementy odblaskowe. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będą lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

Policjanci przypominają, że w miniony weekend zaledwie w Olkuszu doszło do 13 kolizji drogowych, których przyczynami było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości, czy nadmierna prędkości.