Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze!

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze!

Pod koniec ubiegłego tygodnia na drogach powiatu olkuskiego, doszło do kilku kolizji i wypadków drogowych. Wielu z tych zdarzeń można było uniknąć, gdyby tylko kierowcy i pieszy przestrzegali przepisów ruchu drogowego.

 

W piątek tj. 24 maja br. na skrzyżowaniu ulicy Alei 100-lecia z ulicą Dworską w Olkuszu zderzyły się dwa samochody – honda i dacia.  Jak wstępnie ustalono, kierowca hondy nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej, wjechał na skrzyżowanie i uderzył w dacię. Kierująca dacią została przewieziona do szpitala w Olkuszu.

Do kolejnego wypadku doszło 15 maja br. w Bukownie na skrzyżowaniu ulicy Puza i drogi powiatowej 1061 w kierunku Jaworzna. Na skrzyżowaniu  zderzyły się dwa samochody osobowe marki: Renault Clio i Audi A6. Dwie osoby zostały ranne, które trafiły do szpitala w Olkuszu: kierowca renault i pasażerka audi. Na miejscu obecny był technik kryminalistyki, który przeprowadził oględziny i zabezpieczył ślady. Policjanci będą szczegółowo wyjaśniać, co było przyczyną tego zdarzenia drogowego.

W sobotę (25 05. br.) w Olkuszu na ulicy Tadeusza Kościuszki  nietrzeźwy pieszy wszedł pod jadący autobus. Mężczyzna został przewieziony do szpitala w Olkuszu. Sprawą zajmą się policjanci z Olkusza, którzy dokładnie wyjaśnią przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Niestety oprócz braku ostrożności na drodze, policjanci wciąż  walczą z nietrzeźwymi kierowcami, którzy decydują się na jazdę na „podwójnym gazie”. W niedzielę rano  (26.05.19 r.) po godzinie 9 w Olkuszu na ulicy Króla Kazimierza Wielkiego, policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwą kobietę, która kierowała mazdą,  mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.  Kierującej zatrzymano prawo jazdy.

Olkuska  policja apeluje o spokojną, rozsądną i przede wszystkim trzeźwą jazdę. Unikajmy nadmiernych prędkości, brawury i pośpiechu. Pamiętajmy, że na drogach jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna.