Policjanci na festynie rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu

Policjanci na festynie rodzinnym w Szkole Podstawowej nr 4 w Olkuszu

W czwartek (6.06.19r. ) olkuska policja wzięła udział w festynie rodzinnym, który zorganizowano   na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu. To tutaj rok temu komenda rozpoczęła inaugurację obchodów 100-lecia Policji Państwowej.  By dzieci i rodzice mogli spędzić miło popołudnie, organizatorzy imprezy zapewniliim wiele atrakcji.

Na festyn rodzinny przybyli przedstawiciele władz samorządowych oraz zaproszeni goście, których witali organizatorzy rodzinnego pikniku: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Olkuszu, Pan Mirosław Jurczyk i Komendant Powiatowej Policji w Olkuszu, podinspektor Jarosław Klich.  

Na policyjnym stoisku  można było zobaczyć sprzęt i wyposażenie, które policjanci wykorzystują w codziennej służbie, a także usłyszeć wiele cennych porad nt. bezpieczeństwa. Policjantka zajmująca się prewencją kryminalną przygotowała materiały edukacyjne dla dzieci i dorosłych. Najmłodszym wyjaśniła zasady właściwego spędzania czasu wolnego w ramach programu profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Policjantka zwróciła szczególną uwagę  na to, aby dzieci nie korzystały z dzikich kąpielisk, stosowały się do poleceń ratowników oraz do regulaminu. Mowa była również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Każdy uczestnik otrzymał z rąk policjantki odblask. Przy policyjnym stanowisku  obecny był technik kryminalistyki z walizką.  Najmłodsi mogli samodzielnie wykonać odbitki własnych linii papilarnych, jak również zapoznać się ze specyfiką służby i tajnikami pracy technika kryminalistyki. 

Na festynie rodzinnym nie zabrakło wozu strażackiego, pojazdu straży miejskiej,  policyjnego radiowozu i motocykla, gdzie  ustawiały się kolejki rodziców z dziećmi.  

Duże zainteresowanie wśród najmłodszych wzbudziła policyjna maskotka  „Inspektor Wawelek ”.   Dla dzieci organizatorzy przygotowali dmuchańce. Dorośli mogli posilić się przy stoisku z grillowanymi przysmakami. 

Imprezę uświetnił mecz piłki nożnej  rozegrany pomiędzy nauczycielami a  policjantami. Wynik meczu 6:4 dla policjantów.  Obie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.