Policjanci na spotkaniu, opowiadają dzieciom o swoim zawodzie

Policjanci na spotkaniu,  opowiadają dzieciom o swoim zawodzie

 

Olkuscy  funkcjonariusze Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii, odwiedzili młodzież uczestniczącą w zajęciach w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu.  Podczas spotkania mundurowi opowiadali o swoim zawodzie i rozmawiali z uczestnikami o bezpieczeństwie.

 

24 lipca br. policjanci rozmawiali z  dzieci w  Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Olkuszu. Podczas wizyty mundurowi zaprezentowali najmłodszym podstawowe elementy ubioru  i wyposażenia policjanta, mówili jak go odróżnić od przedstawicieli innych służb mundurowych oraz opowiadali o swoim zawodzie. Kolejną część spotkania mundurowi poświęcili tematyce związanej   z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. W trakcie tych niecodziennych zajęć dzieci  miały także okazję dowiedzieć się o konsekwencjach popełnienia czynu karalnego oraz skutkach demoralizacji. Dużą atrakcją dla dzieci okazała się prezentacja policyjnego radiowozu, którą zakończono wizytę.

 

Spotkania  policjantów z młodzieżą mają wartość nie tylko dydaktyczną, lecz także wychowawczą  w kwestii funkcjonowania w społeczeństwie. Pozytywny obraz policjanta, skojarzenie munduru z osobą godną zaufania ułatwi dzieciom nawiązanie porozumienia w chwilach trudnych, wymagających interwencji służb mundurowych.