Policjanci pilotowali samochód z chorym do szpitala

Policjanci pilotowali samochód z chorym do szpitala

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu.  W sobotę (26 maja br.) o godz. 18.25 st. sierż. Szymon Gruca i st. post. Adrian Zyguła na sygnałach, do szpitala pilotowali samochód, którego pasażerem był mężczyzna  uskarżający się na bóle klatki piersiowej. Sytuacja była poważna a pomoc niezbędna. Liczyła się każda minuta.  

Do zdarzenia doszło 26 maja 2018 roku w Kluczach przy ulicy Rabsztyńskiej. Zainteresowanie mundurowych wzbudził seat, którego kierowca jechał za radiowozem i migał światłami. Policjanci zatrzymali się, by sprawdzić co jest powodem takiego zachowania. Okazało się, że kierowca potrzebował pomocy. W samochodzie wiózł ojca, który uskarżał się na bóle w klatce i być może przechodził zawał serca.

W takiej sytuacji, gdy zagrożone jest życie człowieka liczy się każda sekunda. Policjanci natychmiast  skontaktowali się z dyżurnym i w momencie zapadła decyzja o pilotażowaniu  seata do szpitala.  Mundurowi bezzwłocznie włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe a w tym czasie dyżurny komendy powiatowej o zdarzeniu powiadomił olkuski  szpital. Dzięki temu na oddziale czekał gotowy do pomocy zespół ratowników.

Natychmiastowa reakcja policjantów  i sprawnie przeprowadzona  interwencja pozwoliła na to,  by szybko i  bezpiecznie chory mężczyzna  dotarł do szpitala.