Rowerzysta wjechał wprost pod koła nadjeżdżającego bmw

Rowerzysta wjechał wprost pod koła nadjeżdżającego bmw

52-letni rowerzysta wjechał wprost pod koła samochodu osobowego. Kierujący jednośladem z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają  okoliczności wypadku.

Do zdarzenia doszło dziś rano po godz. 8.00 na Al. 1000-lecia w Olkuszu . Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem 52-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i wjechał wprost pod koła  bmw, którym kierował 23- letni mieszkaniec gminy Olkusz. Mężczyzna, jadąc Al. 1000-lecia w kierunku szpitala zauważył jak nagle  od jego lewej strony  wjeżdża cyklista.  Rowerzysta został ciężko ranny. Z urazem głowy, klatki piersiowej oraz otwartym złamaniem nogi został przewieziony do szpitala. W momencie zdarzenia kierowca bmw był trzeźwy. Funkcjonariusze prowadzący postępowanie wyjaśnią  dokładne okoliczności i szczegóły tego zdarzenia.

Policjanci przypominają!

Każdy uczestnik ruchu drogowego, bez znaczenia czy to kierowca, rowerzysta czy pieszy, powinien pamiętać o rozwadze. Lekkomyślne zachowanie, pośpiech czy brak uwagi mogą doprowadzić do poważnego wypadku. W związku z tym policjanci apelują do wszystkich, aby pamiętali o swoim bezpieczeństwie.