Seria zdarzeń drogowych w powiecie olkuskim - bilans ostatniej doby

Seria zdarzeń drogowych w powiecie olkuskim - bilans ostatniej doby

Niekorzystne warunki atmosferyczne, deszcz i mgła a także  niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego przyczyniają się do powstawania kolizji i wypadków drogowych. Wczoraj tj. 20 września 2017 roku olkuska policja odnotowała 9 kolizji i 1 wypadek drogowy na terenie naszego powiatu.  Na szczęście, w większości z tych przypadków, kierowcy jaki i pasażerowie nie odnieśli poważnych obrażeń.

W Olkuszu na ulicy Rabsztyńskiej kierujący volkswagenem najechał na tył nissana, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.  W wyniku tego zdarzenia nissan uderzył w pieszą, która znajdowała się na pasach.  Ranna 16-latka została przewieziona do olkuskiego szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

Na ulicy Kolejowej w Bukownie kierujący,  prawdopodobnie pojazdem typu  transit potrącił pieszego, który przechodził przez drogę. Kierowca samochodu nie zatrzymał się i nie udzielił pomocy pieszemu. Ranny 77-latek został przewieziony do szpitala w Chrzanowie. Policjanci ustalają  przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

W Wolbromiu na ulicy Ordona kierująca oplem  nie zachowała należytej ostrożności podczas manewru cofania  i uderzyła w audi. Na ulicy Olkuskiej w Wolbromiu kierowca citroena, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Do podobnego zdarzenia doszło w Sienicznie.  Kierowca mini coopera stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie znajdujące się przy jednej z posesji.  

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności!

Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in.  nadmierna prędkość, nieudzielenie  pierwszeństwa przejazdu, nie zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami -  to główne przyczyny tych kolizji. Wielu z tych zdarzeń można było uniknąć, przestrzegając przepisów ruchu drogowego.