Spotkanie z klasą mundurową

Spotkanie z klasą mundurową

To już trzecie spotkanie uczniów klas drugich o profilu mundurowym, ze szkoły Zakład Doskonalenia Zawodowego, którzy po raz kolejny  odwiedzili mury olkuskiej komendy.  Młodzież podczas spotkania miała  możliwość przyjrzeć się z bliska codziennej pracy funkcjonariuszy, obejrzeć broń, która znajduje się na wyposażeniu policjantów i zwiedzić kilka pomieszczeń. Cykliczne spotkania z uczniami tej szkoły odbywają się w ramch promowania zawodu policjanta.  

W czasie wizyty uczniowie zwiedzili stanowisko dowodzenia, a także pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Tam usłyszeli, jakie zadania mają do realizacji policjanci, którzy pełnią służbę na tych stanowiskach. Ciekawym punktem programu było spotkanie z instruktorem policyjnych strzelań, aspirantem sztabowym Tomaszem Mosurem. Nie lada atrakcją był pokaz broni służbowej. W auli policjant zaprezentował różne rodzaje broni służbowej i  szczegółowo wyjaśnił zasady bezpiecznego posługiwania się nią, a także budowę broni. Młodzież zwiedziiła również  strzelnicę. 

Wizyta w komendzie cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie chętnie zadawali pytania nt. tego zawodu. Policjanci rozmawiali z nimi o perspektywach, jakie daje służba w Policji. Przedstawiono im etap kwalifikacyjny i wymogi, jakie musi spełniać kandydat do policji oraz szczegółowy proces rekrutacji. Młodzież obejrzała krótki filmik promujący zawód policjanta. Być może, ktoś z uczestników dzisiejszego spotkania za kilka lat wstąpi w szeregi naszej formacji.