Ujęcia obywatelskie nietrzeźwych kierowców

Ujęcia obywatelskie nietrzeźwych kierowców

Obywatele skutecznie zareagowali na zachowania nietrzeźwych kierowców, którym udaremnili dalszą jazdę.  Ich postawa zasługuje na wyrazy uznania i podziękowanie. To kolejny przykład współpracy obywateli z Policją w walce z przestępczością.  

2 maja br.  policjanci z Komisariatu Policji w Bukownie interweniowali wobec nietrzeźwego kierowcy. O tym fakcie, że nietrzeźwy  mężczyzna  wsiadł do volkswagena transportera i chciał odjechać z parkingu, policjantów powiadomił pracownik ochrony jednego z lokali, przed którym mężczyzna zaparkował samochód.  Pracownik  widząc, jak kierowca chce odjechać parkingu, zabrał mu kluczyki i udaremnił mu dalszą jazdę. O sytuacji natychmiast powiadomił policjantów, którzy przyjechali na miejsce. Przeprowadzone przez mundurowych badanie wykazało, że kierowca ma 2 promile alkoholu. Ponadto podczas sprawdzeń w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna popełnił jeszcze jedno przestępstwo, jechał samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał do 2021 roku.  

Do kolejnej interwenci z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło na osiedlu młodych w Olkuszu. Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego otrzymali informację, że  w Olkuszu na osiedlu Pakuska nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu i chciał odjechać z parkingu. Jak wynikało z relacji świadka, podbiegł on do kierowcy i wyjął mu ze stacyjki  kluczyki.  Okazało się, że kierowca  fiata, 52-letni olkuszanin jest nietrzeźwy, co wykazało badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów.  

Świadkowie zdarzenia, wykazali się wzorową obywatelską postawą i odpowiedzialnością. Dzięki ich czujności oraz szybkiej reakcji interweniujących policjantów, udaremniono jadę nietrzeźwym kierowcom. Zachowanie mężczyzn jest godne uznania i świadczy o wsparciu jakie niesie Policji społeczeństwo w codziennej służbie.