Uwaga ślisko na drogach. Kierowco zachowaj ostrożność!

Uwaga ślisko na drogach. Kierowco zachowaj ostrożność!

Niekorzystna pogoda może przyczynić się do złego samopoczucia kierowców.  Dodatkowo opady deszczu  powodują, że na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. W takich warunkach znacznie wydłuża się droga hamowania. Wystarczy chwila nieuwagi,  by  doszło do wypadku czy kolizji.

Wczoraj tj. 14 maja 2019 roku na terenie powiatu olkuskiego odnotowano dwa wypadki i kilka kolizji drogowych. Nieprawidłowe zachowania na drodze m.in.  nadmierna prędkość, nieudzielenie  pierwszeństwa przejazdu, niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami -  to główne przyczyny tych kolizji.

W Olkuszu na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 791  ulicą Ks.  Gajewskiego kierujący volkswagenem borą zderzył się z volvem. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierowca volkswagena prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Do szpitala została  przewieziona  kierująca volvo. Do kolejnego wypadku doszło na skrzyżowaniu ulicy Leśnej z ulicą Kolejową i Starczynowską w Bukownie. Kierująca lexusem wjeżdżając na drogę z pierwszeństwem przejazdu,  nie zachowała ostrożności i zderzyła się z seatem. Ranna został kierująca seatem. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny tych zdarzeń.   

Apelujemy  o zachowanie ostrożności na drodze. Zwłaszcza wtedy, gdy panują trudne warunki atmosferyczne.