VIII klasa SP z Ryczówka, zwiedziła i poznała służbę w olkuskiej Komedzie

 VIII klasa SP z Ryczówka, zwiedziła  i poznała służbę w olkuskiej Komedzie

Sympatyczna grupa młodzieży ze szkoły Podstawowej w Ryczówku odwiedziłamury olkuskiej komendy. Młodzież zapoznała się z zawodem policjanta, zobaczyła strzelnice a także  specjalny pokój z lustrem weneckim  Każdy z naszych gości otrzymał od nas pamiątkowy dyplom z odciskiem swoich linii papilarnych.

Funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu są zawsze otwarci na wszelkie prośby, które dotyczą zwiedzania jednostki, szczególnie przez młodzież zaciekawioną naszym zawodem. W ten sposób uczniowie poznają mundurowych i mogą z bliska przyjrzeć się ich pracy oraz wyposażeniu, jakie na co dzień policjanci wykorzystują w służbie.

We wtorek olkuska komenda gościła w swoich murach niezwykle miłych uczniów z klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Ryczówku. Policjanci przedstawili młodzieży  na czym polega służba, w jaki sposób przebiega proces rekrutacji do policji i jak wygląda praca  w poszczególnych komórkach jednostki. Poruszane były różne tematy m.in. odpowiedzialność karna nieletnich i szeroko rozumiane bezpieczeństwo. W dalszej części spotkania młodzież została oprowadzona po  budynku komendy, co wywołało wśród uczniów  bardzo pozytywne wrażenia. Pobyt na komendzie policji cieszył się dużym zainteresowanie.