W pomieszczeniach wynajmowanego domu uprawiał konopie indyjskie.

 W pomieszczeniach  wynajmowanego domu uprawiał konopie indyjskie.

Olkuscy kryminalni wraz z wolbromskimi policjantami w jednym z wynajmowanych na terenie gminy Wolbrom jednorodzinnych domów ujawnili nielegalną uprawę konopi . Łącznie zabezpieczono 283 krzaków roślin ukrywanych w pomieszczeniach na parterze i w piwnicy. Zajmujący się nielegalnym procederem mężczyzna został zatrzymany, a następnie usłyszał zarzut uprawy i posiadania konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela tej rośliny. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

3 października br. na podstawie posiadanych informacji policjanci Wydziału Kryminalnego olkuskiej komendy wraz z funkcjonariuszami komisariatu w Wolbromiu weszli do jednego z domów w gminie Wolbrom, gdzie w pomieszczeniu na parterze, znaleźli uprawę konopi w średniej fazie wzrostu. Na poziomie piwnicy budynku znajdowały się dwa pomieszczenia, w których również rosły krzewy konopi. Dodatkowo funkcjonariusze ujawnili około 3,400 gramów narkotyku. Uprawa wyposażona była między innymi w urządzenia wentylacyjne i grzewcze, a także specjalne oświetlenie. Okazało się również, że 40-latek do uprawy roślin używał energii elektrycznej, za którą nie płacił. Wykorzystując nielegalne przyłącze, zasilał w ten sposób urządzenia służące do pielęgnacji roślin.

4 października br. mężczyzna usłyszał zarzut uprawy mogącej dostarczyć znacznej ilości ziela konopi innych niż włókniste oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Prokurator Rejonowy w Olkuszu po zapoznaniu się z materiałami sprawy zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.